Korzystajcie z usług prawników tak jak łykacie witaminy – profilaktycznie, a nie jak wasze życie toczy nieuleczalna choroba.

Bardzo ważne są dobre nawyki w życiu. Nie na wszystkim trzeba się znać by sprawnie funkcjonować w społeczeństwie i nie narobić sobie kłopotów przez nietrafione decyzje czy podpisane umowy, które spędzają sen z powiek.

Naczelną zasadą powinno być, że każda ważna decyzja życiowa powinna być konsultowana z prawnikiem. Jeśli podpisujecie jakąkolwiek ważną umowę to dajcie mu do analizy. To się po prostu opłaca, bo koszt usługi prawnej ma się nijak do wtopienia i porobienia szkód na dziesiątki czy setki tysięcy złotych.

Także dobrym nawykiem jest kontakt z prawnikiem wtedy kiedy chcecie cokolwiek od notariusza. Tak, w takiej kolejności, bo notariusz nie musi odgadywać jak chcecie zabezpieczyć swoje roszczenia. Co do zasady notariusze nie muszą udzielać porad prawnych. Pozwoli to sprecyzować akt woli, który później spisze notariusz.

Bardzo często ludzie kontaktują się dopiero wtedy jak narobią głupot albo sprawa jest już tak zagmatwana, że bardzo ciężko rozsupłać węzeł gordyjski. Później jest żal, że rozwiązanie w sądzie nie jest takie jak by się chciało. Jest to bardzo poważny błąd, który może mieć skutki na pokolenia (niezabezpieczone roszczenia spadkowe).

Co przygotować do kontaktu z prawnikiem? Przede wszystkim krótki, treściwy opis stanu faktycznego oraz skan dokumentów (ewentualnie wyraźne fotokopie). Tak, bo większość obsługi prawnej stanowi już kontakt elektroniczny. Rynek usług prawnych już w ten sposób będzie się rozwijał, bo konieczna jest specjalizacja prawników. Kontakt elektroniczny jest optymalny do usług prawnych i pozwala dostosować rozwiązanie pod danego klienta. Internet i jego narzędzia są wymarzone do specjalizacji prawnych. Emocje w sprawach prawnych to najgorszy wróg, a kontakt elektroniczny pozwala skupić się stricte na danym problemie.

Kontakt elektroniczny mail kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Zaszufladkowano do kategorii nauka prawa, szkolenie prawników, rynek i marketing usług prawnych | Otagowano , | Dodaj komentarz

Kontrole Poczty Polskiej w  firmach i hotelach dotyczące odbiorników radiowo-telewizyjnych – nie działajcie sami.

Często niezapowiedziana wizyta kontrolerów Poczty Polskiej jest wielkim zaskoczeniem zarówno dla pracowników kontrolowanej firmy jak i właściciela. W nerwach  podpisywane są dokumenty okazywane przez przedstawicieli Poczty Polskiej. Następnie prowadzona jest korespondencja z Pocztą Polską, a cała procedura kończy się nałożeniem kary często wynoszącej do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wtedy może być za późno na ratunek i interwencję przez prawnika.

Podstawowym błędem w tych sprawach jest, że wszelkie działania prowadzone są bez prawnika i wtedy firma, hotel, motel jest łatwym celem do egzekwowania należności. Są to bolesne konsekwencje mimo że w tych sprawach można dużo zrobić by uniknąć nałożonej należności.

Proszę pamiętać, że po drugiej stronie organu Poczty Polskiej są też prawnicy, dlatego jeśli chcecie mieć Państwo równe szansę obsługa prawnika specjalisty w tych sprawach jest konieczna. Posiadamy duże doświadczenie w sprawach prowadzonych kontroli odbiorników w firmach. Zapraszamy do kontaktu. Wszelkie czynności można załatwić elektronicznie.

Kontakt elektroniczny kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Zaszufladkowano do kategorii abonament rtv, kontrola w firmie | Otagowano , , , , , , | Dodaj komentarz

Kolejne trzy sprawy zakończone sukcesem i zablokowana egzekucja skarbowa, definitywnie rozwiązany problem abonamentu radio telewizyjnego

W kolejnych sprawach egzekucji skarbowych udało się zablokować skutecznie działania Poczty Polskiej, Urzędu Skarbowego. Definitywnie został zakończony problem tych klientów z problemem abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Jeśli macie Państwo problem z abonamentem rtv prosimy o kontakt elektroniczny mail kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Zaszufladkowano do kategorii nauka prawa, szkolenie prawników | Otagowano , , , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Po wygranej sprawie frankowej Komornik egzekwuje zasądzoną kwotę z tytułu nadpłat w różnicach kursowych.

Bank nie zdecydował się dobrowolnie zapłacić zaległego roszczenia wraz z odsetkami więc pozostała egzekucja długu banku. Pieniądze już są na koncie klienta. Zostało jednak jeszcze wykonanie wyroku co do uznanych niedozwolonych klauzul w umowie bankowej. Nie jest to łatwa materia, kiedy bank nie chce współpracować przy wykonaniu wyroku.

Nasza obsługa prawna również obejmuje ten aspekt spraw z frankowiczami. Kontakt elektroniczny mail kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Zaszufladkowano do kategorii kredyty we frankach | Otagowano , , , , , , , | Dodaj komentarz

Uwaga na aneksy z Energą – nie musicie nic podpisywać i wpuszczać osoby legitymującego się jako pełnomocnik firmy przesyłowej!

Ostatnio spotkaliśmy się z sytuacją, w której na niezapowiedziane spotkanie przychodzi osoba, podająca się za pełnomocnika firmy energetycznej Energa SA. Uwaga! Na spotkaniu przekonuje on do podpisania aneksu do umowy. Proszę tego nie robić, a najlepiej podziękować i zakończyć spotkanie.

Podpisanie aneksu skutkuje naliczeniem dodatkowej i rachunek za energię elektryczną wzrośnie. Jeśli mieliście taki przypadek to bezzwłocznie skontaktujcie się z naszą kancelarią. Mail kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Zaszufladkowano do kategorii nauka prawa, szkolenie prawników, prawo cywilne, umowa przesyłowa z energetyką | Otagowano , , , | Dodaj komentarz