Upomnienie i grzywna za nieszczepienie małoletnich dzieci – procedura w sprawie oraz porada co robić?.

Jeśli otrzymaliście Państwo pismo z sanepidu, inicjujące postępowanie w sprawie nieszczepienia małoletnich dzieci to od początku najlepiej działać z prawnikiem-pełnomocnikiem, który specjalizuje się w materii szczepień. Daje to możliwość przygotowania się od początku na bój administracyjny z organami.

Postępowania administracyjne oraz postępowania egzekucyjne, zmierzające do egzekucji grzywny charakteryzują się wielowątkowością oraz znacznym stopniem skomplikowania.

Dlatego może to oznaczać, że jedna sprawa dotycząca szczepień dziecka może być długotrwała, a na wszystkie pisma trzeba odpowiadać w odpowiednim terminie. Często jako rodzice możecie nie mieć na to ani czasu ani ochoty by samemu mierzyć się z tym problemem.

Trzeba podkreślić, że nie ma jednego spososobu uniknięcia konsekwencji związanych z grzywną, a poddawanie sprawy walkowerem powoduje, że stajecie się łatwym łupem organów administracyjnych. Dlatego walczyć trzeba, ale w odpowiedni sposób i to w elastyczny, w zależności od danego organu.

Jeśli nie macie Państwo czasu ani chęci działania samemu to prosimy o kontakt elektroniczny na maila: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Zaszufladkowano do kategorii szczepienia - przymus egzekucyjny | Otagowano , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zwrot pieniędzy przez urząd skarbowy w związku z bezzasadną egzekucją skarbową – abonament rtv

Organ skarbowy zwraca klientce w kolejnej sprawie pieniądze w związku z niezasadną egzekucją skarbową dotyczącą abonamentu rtv.

Bardzo ważne jest aby zgłaszać się ze sprawach jak tylko otrzymacie Państwo upomnienie albo zawiadomienie o zajęciu przysłany przez Urząd Skarbowy.

Kontakt elektroniczny na mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Zaszufladkowano do kategorii zaległy abonament RTV | Otagowano , , , , , | Dodaj komentarz

Sprawy przymusu szczepień – Wojewoda skarży wyroki sądu administracyjnego do Naczelnego Sądu Administracyjnego

Ciekawa sprawa wyniknęła po wyrokach sądu administracyjnego, w których to zostały stwierdzone naruszenia przepisów prawa przez organ Wojewody. Wynika z tego, że sprawa będzie kontynuowana co do kwestii proceduralnych i sprawami zajmie się NSA. Nastąpi to z inicjatywy organu Wojewody, tym samym może zostać wzbogacone orzecznictwo o kolejny stan faktyczny, co może tylko cieszyć.

Jeśli nie macie Państwo ochoty sami zajmować się sprawami szczepień i przymusu administracyjnego, można kontaktować się bezpośrednio na maila: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Zaszufladkowano do kategorii szczepienia - przymus egzekucyjny | Otagowano , , , , , | Dodaj komentarz

Zwrot zajęcia z tytułu bezzasadnej egzekucji nieistniejącego roszczenia Poczty Polskiej z tytułu abonamentu rtv

Również w ostatnim tygodniu kwietnia 2020 kończy się sukcesem sprawa abonamentu rtv. W wyniku zakończonego postępowania w związku z bezzasadnym postępowaniem egzekucji skarbowej abonamentu rtv klient otrzymuje całość zajętego świadczenia.

Należy pamiętać, że jak tylko dostaniecie upomnienie lub zawiadomienie o zajęciu świadczenia to by nie działać samemu. Błędy popełnione na wstępnym etapie postępowania mogą mieć wpływ na wynik całej sprawy.

Kontakt elektroniczny na mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Zaszufladkowano do kategorii abonament rtv, zaległy abonament RTV | Otagowano , , , , , , | Dodaj komentarz

Zawarcie nowego małżeństwa nie niweczy możliwości kontynuacji wypłaty renty przez ubezpieczyciela – utrzymane świadczenie po wyroku Sądu oraz rewaloryzacja wysokości świadczenia

Z początkiem marca 2020 roku została prawomocnie zakończona sprawa, która była wytoczona klientce przez ubezpieczyciela o zniesienie renty cywilnej z tytułu odszkodowania zasądzonego niegdyś przez inny sąd w związku ze zdarzeniem szkodowym i śmiercią małżonka.

Sprawa nabrała odmiennego charakteru albowiem po skutecznej naszej apelacji Sąd rozpoznał sprawę na korzyść klientki także w zakresie urealnienia świadczenia z renty. Nie tylko więc nie zniósł obowiązku łożenia określonej sumy pieniężnej przez ubezpieczyciela na uposażoną, ale zasądził także wyższe roszczenie i to z datą wsteczną wraz z należnymi odsetkami.

Ta sprawa pokazuje, że trzeba walczyć do końca albowiem nigdy nie jest pewne jak dany spór sądowy się zakończy .

Jeżeli macie Państwo podobny problem prawny to prosimy o kontakt elektroniczny na maila kancelarii: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Zaszufladkowano do kategorii odszkodowanie cywilne OC, prawo cywilne, rodzinne sprawy | Otagowano , , , , , | Dodaj komentarz