Zwrot opłaty recyklingowej – bezpodstawne odrzucanie pozwów w sądzie powszechnym

Zaczyna się bój o stwierdzenie dopuszczalności drogi cywilnej w tego typu sprawach.

Tak jak sądziliśmy –  nie będzie łatwo z tego typu sprawami i sytuacja powtarza się. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odmawia zwrotu opłaty, ale w formie pisma mającego charakter odmowy w sprawie cywilnoprawnej, a nie decyzji jakby to sugerowało uzasadnienie sądu w  postanowieniu o uznaniu niedopuszczalności drogi cywilnej sądowej. Oczywiście na takie postanowienie przysługuje zażalenie w terminie 7 dni od doręczenia korespondencji.

Jeśli NFOŚiGW nie wydaje decyzji administracyjnej to wtedy trzeba wnosić skargę na bezczynność organu i zmusić NFOŚiGW do działania. Trzeba zasypać urząd skargami na bezczynność.

Mamy do czynienia z kolejnym paradoksem, a mianowicie opłata recyklingowa jest rażąco niezgodna z z przepisami unijnymi, które Polska i sądy mają obowiązek respektować.

Po nieprawniczemu jest to jawny skandal, że w sprawach o podobnym charakterze co zwroty ( CAŁYCH ) opłat za karty pojazdów stosowane są te same wybiegi prawne, żeby obywatel odbijał się od Annasza do Kajfasza.

Oczywiście Sąd również nie przychylił się do wniosku o skierowanie zapytania prawnego do Trybunału Konstytucyjnego, mimo że sprawa ma charakter ewidentnie precedensowy, a opłata recyklingowa jest pobierana bezprawnie.

Jeśli Państwo mają podobne doświadczenia. Można przesyłać skany postanowień Sądów Powszechnych na adres maila kancelaryjnego albo komentarz pod wpisem na blogu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zwrot opłaty recyklingowej i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz