“Nowe zajęcie kancelarii adwokackich? tropienie naruszeń prawa autorskiego”

“Internauci są masowo wzywani do płacenia kar za rzekome naruszenie praw autorskich. Tzw. trolling prawnoautorski staje się plagą – alarmuje pięć organizacji, które piszą w tej sprawie do prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej.”

http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/artykul/nowe-zajecie-kancelarii-tropienie-naruszen-prawa-autorskiego

“Miłośnicy kina w sieci padają ofiarą wątpliwych praktyk prawników. Narażeni są szczególnie ci, którzy obejrzą film w sieci, ściągną go na komputer lub nawet tylko klikną na link do niego. Ich dane ustala w dobrej intencji prokuratura, a na jej pracy żerują kancelarie adwokackie.

Zjawisko przyszło z Zachodu. Polega na zastraszaniu ludzi poprzez żądanie od nich pieniędzy pod groźbą wszczęcia postępowania sądowego w oparciu o rzekome naruszenie przez nich praw” – czytamy w piśmie do mecenasa Andrzeja Zwary, prezesa NRA. Etapów jest kilka. Najpierw np. pełnomocnik dystrybutora filmu zawiadamia prokuraturę o rozpowszechnianiu obrazów chronionych prawem autorskim. Podaje numery IP komputerów, a śledczy ustalają dane osób, które się za nimi kryją. Adwokat osoby zajmującej się trollingiem z akt śledztwa poznaje personalia internautów i nie czekając, aż śledztwo się skończy, kieruje do nich żądania zapłaty.”

Masz problem tego typu, skontaktuj się z nami mailowo w celu zlecenia sprawy przeciwko tego typu praktykom kancelarii adwokackich: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii copyright trolling. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz