Urzędnik będzie mógł sprawdzić stan naszego konta i wysokość oszczędności. Umożliwi mu to nowa ustawa

“Urzędnik będzie mógł sprawdzić stan naszego konta i wysokość oszczędności. Umożliwi mu to nowa ustawa” – to już nawet nie jest śmieszne. .przy wyrobach pamiętajmy o tym..

“Teoretycznie nowe przepisy mają służyć ograniczeniu wyłudzaniu zasiłków, w praktyce umożliwią urzędnikom wchodzenie i oglądanie naszego konta bez ograniczeń. Złamana zostanie tajemnica bankowa i ustawa o ochronie danych osobowych. co z tego – urzędnik musi wiedzieć więc prawo nie ma tu nic do rzeczy.”

“Do konsultacji trafił właśnie projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, który ma umożliwić pracownikom opieki społecznej sprawdzanie, ile wnioskujący o pomoc ma oszczędności na koncie. Nowelizacja miałaby zacząć obowiązywać na początku 2015 roku. Dzięki zmianom będzie nam łatwiej wykryć nadużycia. Pomoc społeczna jest udzielana tylko wtedy, gdy wnioskujący nie jest w stanie sam sobie poradzić w trudnej sytuacji życiowej. Mieliśmy przypadek, że o zasiłek zwróciła się osoba, która ma kilkaset tysięcy złotych oszczędności. Nie powinna dostać wsparcia.

Czy na pewno? Ustawa może zostać w dalszej przyszłości rozszerzona o zapisu umożliwiające urzędnikom wgląd do konta każdego Polaka. Owszem – my także potępiamy i domagamy się ukrócenia wyłudzania zasiłków, jednak obecna ustawa zostawia zbyt wiele furtek do nadużyć. Nadużyć urzędników.

Zmiana ustawy pozwoli też na sprawdzenie, czy ubiegający się o pomoc nie złożył niezgodnego z prawdą oświadczenia o dochodach. Gminom będzie też łatwiej kontaktować się z świadczeniobiorcami poprzez platformę Empatia, do której przyłączyła się już połowa polskich gmin. Empatia to portal dla ubiegających się o pomoc, który pozwoli na załatwianie spraw związanych z pomocą społeczną przez internet.

I przypomnijmy – Empatia to ten sam “portal internetowy dla bezdomnych”, który kosztował podatników kilka milionów złotych. Jak dotąd skorzystało z niego mniej niż sto osób.

Całość wygląda na szeroki plan lustrowania finansów Polaków. Przypomnijmy, iż od jakiegoczasu skarbówka ostro kontroluje konta nowożeńców o czym informowaliśmy tutaj – Nowy podatek dotknie ślubów – skarbówka łupi nowożeńców.”

finanse.wp.pl/ as/

http://wgospodarce.pl/informacje/16368-urzednik-bedzie-mogl-sprawdzic-stan-naszego-konta-i-wysokosc-oszczednosci-umozliwi-mu-to-nowa-ustawa

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Ten wpis został opublikowany w kategorii rodzinne sprawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *