Egzekucja skarbowa abonamentu rtv na rzecz Poczty Polskiej obarczona wadami formalnymi skutkującymi nieważnością postępowania

Poczta Polska w całej Polsce wysyła do poszczególnych Naczelników Urzędów Skarbowych tytuły wykonawcze w celu wszczęcia egzekucji skarbowej od poszczególnych “abonentów”.
Całe postępowanie prowadzone na etapie przedegzekucyjnym jest dotknięte wadami formalnymi. W istocie żaden odbiornik w Polsce nie został w ogóle ponownie zarejestrowany wobec faktu niedoręczenia zawiadomienia o nadaniu numeru identyfikacyjnego.
W swoich pismach Poczta Polska prezentuje schizofreniczną postawę, bo z jednej strony traktuje należności abonamentowe jako podatki (quasi podatki) z 5 letnim okresem przedawnienia.
Z drugiej strony Poczta Polska nie stosuje reguł kodeksu postępowania administracyjnego w zakresie elementów koniecznych dla pism urzędowych tj. oryginałów podpisów, poświadczania za zgodność dokumentów zgodnie z regułami k.p.a., a wreszcie formy doręczania pism.
W orzecznictwie sądów administracyjnych, a w szczególności wyroku NSA utrwalony jest pogląd, że faksymila/kopia podpisu nie zastępuje oryginału podpisu.
Poczta Polska w swoim procederze idzie jeszcze dalej, bo z treści dokumentu załączonego poniżej wynika, że pracownicy Poczty dowolnie dzielą się pieczątką z faksymilą podpisu.

image

Czyli wszelkie pisma przesyłane do osób są nieważne (nie istnieją w obrocie prawnym) z punktu widzenia przepisów i nie mogą wywoływać skutków prawnych.
Jedynie co pozostaje oprócz formalnego zaskarżenia tytułów wykonawczych to jeszcze zawiadomić Najwyższą Izbę Kontroli w celu wszczęcia postępowania przeciwko Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Poczcie Polskiej z siedzibą w Bydgoszczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii abonament rtv, zaległy abonament RTV i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *