Kolejne postanowienie Poczty Polskiej II Instancji uznające zażalenie mandanta za zasadne w sprawie domniemanego, zaległego abonamentu rtv

Postępowanie w toku zawieszonego postępowania egzekucyjnego o zapłatę domniemanego zaległego abonamentu przyjmuje osobliwą postać, w której sędzią we własnej sprawie będzie organ Kierownika Poczty Polskiej ( działający jako organ II instancji i rozpatrujący środki zaskarżenia ).
Właśnie w takim trybie zostało wydane postanowienie, uznające zażalenie na postanowienie organu I instancji za zasadne. W takim wypadku postępowanie wraz z aktami sprawy wraca do organu I instancji. Jest to kolejne tego typu pozytywne rozstrzygnięcie. W przypadku, gdy otrzymaliście Państwo upomnienie albo zawiadomienie o wszczęciu egzekucji skarbowej jest to ostatni moment na podjęcie działań – termin zawity wynosi 7 dni. Kontakt wraz ze skanami dokumentów w sprawie wyłącznie na mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com Po wstępnej analizie ustalamy z klientem warunki współpracy.

Postanowienie o uznaniu zarzutów z zażalenia_1 stronaPostanowienie o uznaniu zarzutów z zażalenia_2 strona

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Ten wpis został opublikowany w kategorii abonament rtv, zaległy abonament RTV i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Kolejne postanowienie Poczty Polskiej II Instancji uznające zażalenie mandanta za zasadne w sprawie domniemanego, zaległego abonamentu rtv

 1. waldeusz pisze:

  te postępowania o abonament mam wrażenie że czasami prowadzone są z taką zacietością jakby chodziło o miliony przekrętów uchodzące z NBP… a tymczasem: https://www.eporady24.pl/nieoplacony_abonament_rtv,pytania,4,83,10862.html czyli wystarczy zapomnieć wyrejestrować TV po tym jak się go wyrzuciło na śmietnik i problem nakręcony gotowy… czy ta poczta nie ma co robić?!

 2. Damian Padjas pisze:

  W tych sprawach niestety zostały złamane wszelkie standardy, a chodzi o pieniądze. Błędem było to, że większość osób poddała się egzekucji. Dzięki temu to była woda na młyn dla rzekomego wierzyciela Poczty Polskiej.
  Do tego procedura nie ułatwia w dochodzeniu do prawdy, a strona jest gorzej dowodowo traktowana niż oskarżony w sprawie karnej, gdzie obowiązuje zasada domniemania niewinności.
  Dlatego zająłem się tymi sprawami i podtrzymuję to, że w w 90 % spraw nie powinno w ogóle dojść do wszczęcia egzekucji skarbowej. Zostały też naruszone przepisy prawa materialnego, bo większość odbiorników nie ma technicznej możliwości odbioru sygnału.
  Nie wspomnę o koszmarnych błędach proceduralnych Poczty Polskiej, a organy skarbowe i sądy administracyjne te wpadki Poczty Polskiej traktują po macoszemu. W jakim kraju żyliśmy, gdzie quasi organ administracyjny ma taką władzę. Chore !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *