Pozytywnie załatwiona skarga na czynności organu skarbowego oraz zwrot pieniędzy za bezzasadną egzekucję abonamentu rtv

Nieczęsto się zdarza by Izba Skarbowa tak ostro zareagowała na podnoszone przez pełnomocnika skarżącej nieprawidłowości w czynnościach egzekucyjnych organu skarbowego I instancji . Wskazać trzeba, że praktycznie Urząd Skarbowy nie reagował na żadne pisma w toku postępowania i po prostu realizował egzekucję skarbową mimo zasadnych zarzutów ( przekazując między innymi zajęcie na konto wierzyciela skarbowego ) . Na szczęście udało się rozstrzygnąć sprawę pozytywnie i obrót sprawy jest taki, że klientka ma już zwrot całości roszczenia , a będą jeszcze odsetki i koszty egzekucji do zwrotu.

Natomiast Urząd Skarbowy dostał od Izby Skarbowej litanię wytyków i nieprawidłowości , co jest dla mnie jako pełnomocnika dużym, pozytywnym zaskoczeniem . Jako smaczek dodam, że Izba Skarbowa wszczęła z automatu kontrolę procedur stosowanych przez Urząd Skarbowy . Czyli organ kontroli stanął na wysokości zadania .

Pamiętajcie nigdy nie piszczcie pism sami w sprawach prawnych , to się po prostu nie opłaca . W prawie zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie niż Państwu się wydaje i nawet z pozoru błaha sprawa może być mega trudna .

Kontakt elektroniczny we wszelkich sprawach skarbowych , egzekucji abonamentu itp. Mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Ten wpis został opublikowany w kategorii abonament rtv, zaległy abonament RTV i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *