Zawarcie nowego małżeństwa nie niweczy możliwości kontynuacji wypłaty renty przez ubezpieczyciela – utrzymane świadczenie po wyroku Sądu oraz rewaloryzacja wysokości świadczenia

Z początkiem marca 2020 roku została prawomocnie zakończona sprawa, która była wytoczona klientce przez ubezpieczyciela o zniesienie renty cywilnej z tytułu odszkodowania zasądzonego niegdyś przez inny sąd w związku ze zdarzeniem szkodowym i śmiercią małżonka.

Sprawa nabrała odmiennego charakteru albowiem po skutecznej naszej apelacji Sąd rozpoznał sprawę na korzyść klientki także w zakresie urealnienia świadczenia z renty. Nie tylko więc nie zniósł obowiązku łożenia określonej sumy pieniężnej przez ubezpieczyciela na uposażoną, ale zasądził także wyższe roszczenie i to z datą wsteczną wraz z należnymi odsetkami.

Ta sprawa pokazuje, że trzeba walczyć do końca albowiem nigdy nie jest pewne jak dany spór sądowy się zakończy .

Jeżeli macie Państwo podobny problem prawny to prosimy o kontakt elektroniczny na maila kancelarii: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Ten wpis został opublikowany w kategorii odszkodowanie cywilne OC, prawo cywilne, rodzinne sprawy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *