Upomnienie i grzywna za nieszczepienie małoletnich dzieci – procedura w sprawie oraz porada co robić?.

Jeśli otrzymaliście Państwo pismo z sanepidu, inicjujące postępowanie w sprawie nieszczepienia małoletnich dzieci to od początku najlepiej działać z prawnikiem-pełnomocnikiem, który specjalizuje się w materii szczepień. Daje to możliwość przygotowania się od początku na bój administracyjny z organami.

Postępowania administracyjne oraz postępowania egzekucyjne, zmierzające do egzekucji grzywny charakteryzują się wielowątkowością oraz znacznym stopniem skomplikowania.

Dlatego może to oznaczać, że jedna sprawa dotycząca szczepień dziecka może być długotrwała, a na wszystkie pisma trzeba odpowiadać w odpowiednim terminie. Często jako rodzice możecie nie mieć na to ani czasu ani ochoty by samemu mierzyć się z tym problemem.

Trzeba podkreślić, że nie ma jednego spososobu uniknięcia konsekwencji związanych z grzywną, a poddawanie sprawy walkowerem powoduje, że stajecie się łatwym łupem organów administracyjnych. Dlatego walczyć trzeba, ale w odpowiedni sposób i to w elastyczny, w zależności od danego organu.

Jeśli nie macie Państwo czasu ani chęci działania samemu to prosimy o kontakt elektroniczny na maila: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Ten wpis został opublikowany w kategorii szczepienia - przymus egzekucyjny i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *