Jaki jest podstawowy błąd w sprawach walki z Pocztą Polską o zapłatę abonamentu rtv w przypadku egzekucji skarbowej z Urzędu Skarbowego?

Podstawowy problem, jaki widzę w sprawach abonamentu rtv i który się powtarza w sprawach to że większość osób sami zaczynają korespondencję z Pocztą Polską, a właściwie prawnikami stojącymi za sprawami egzekucji skarbowych.
Uważam, że to podstawowy błąd, bo jesteście Państwo wciągani w grę organu Poczty Polskiej, a wymiana korespondencji na etapie przedegzekucyjnym lub egzekucyjnym może trwać wiele miesięcy, a nawet kilkanaście miesięcy lub lat.
Za sprawą egzekucji skarbowej abonamentu rtv stoi poważny problem prawny, na którym łamią sobie głowę często i prawnicy. Również był on przedmiotem zagadnienia w Trybunale Konstytucyjnym.
Jest to bowiem parapodatek o charakterze daniny publicznej, a sprawa dotyka kilku procedur administracyjnej, egzekucji w administracji, a wreszcie podatkowej. Również mieliśmy sprawę, gdzie sprawa trafiała do sądu powszechnego i Poczta Polska musiała zwrócić wyegzekwowane roszczenie.

Na pewno potrzebne doświadczenie w tego typu sprawach. Dlatego sugerujemy, że jeśli otrzymacie upomnienie lub zawiadomienie o zajęciu roszczenia z tytułu egzekucji rtv by bezpośrednio i bezzwłocznie zgłosić się pisząc do nas na poniższego maila.
Przeprowadzamy etap obsługi prawnej w najmniej inwazyjny sposób dla osoby zobowiązanej, która chce walczyć o swoje prawa.

Kontakt elektroniczny mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii egzekucja skarbowa, podatki, zaległy abonament RTV i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz